Radca pre rodičov a učiteľov: ADHD od Wolfdieter Jenett

Autor: Gabriela Štelclová | 24.11.2014 o 22:50 | (upravené 25.11.2014 o 15:02) Karma článku: 4,97 | Prečítané:  390x

Kníh o ADHD, poruchách učenia, AS a HFA mám viac ako dosť. A tu konečne niekto chápe starosti rodiča, ktorý s nimi urputne bojuje ako s veternými mlynmi.      

Táto kniha mi hneď padla do oka. K tejto téme mám blízko, pretože môj syn má v škole značné problémy, ktoré ja neviem riešiť.

Potešená jej praktickým formátom som sa hneď v predajni pustila do čítania. Samozrejme nevydržala som, zaplatila a utekala domov prelúskať ju. Už pri prvých riadkoch som mala pocit, že sa mi prihovára niekto, kto skutočne vie, o čom píše. Sálala z nej nenútená fundovanosť a pochopenie útrap všetkých rodičov, ktorí musia znášať každodenné boľačky školopovinného dieťaťa s touto poruchou. Autor knihy akoby vedel, že jeho cieľovou skupinou budú matky týchto detí. Hneď na začiatku analyzuje práve ich úlohu v celom procese boja proti démonovi s menom ADHD. Preto som tak okamžite vložila dôveru do rúk autora a neprestávala čítať, až kým som neotočila poslednú stranu.

Kniha je návodom s praktickými indíciami, ako zdolávať problémy v učení, je náplasťou na boľavú dušu utrápeného rodiča, ktorý sa snaží vymaniť svoje dieťa z bludného kruhu. Svojou logickou štruktúrou, jednoduchými grafickými náhľadmi odovzdáva posolstvo o tom, že tu predsa existuje priestor na zlepšenie.  

Každá samostatná kapitola je návodom na riešenie konkrétneho problému či už v živote malého školáka alebo väčšieho adolescenta s ADHD. Vždy keď ma robenie domácich úloh s mojim synom privedie do stavu úplného vyčerpania, stáva sa táto kniha mojou pomocnou ruku a utišujúcim prostriedkom pre akýkoľvek pocit beznádeje.  Jej nevýhodou je to, že jej názov ju vyhradzuje len pre diagnózy ADHD, ale určite pomôže mnohým mamám a ich deťom s dyslexiou, dysgrafiou a inými poruchami učenia, aspergerovým syndrómom, autizmom. 

 

article_photo (Wolfdieter Jenett)

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Schránka už Dôvere neprejde. Žitňanská mení zákony

Kauzy ako Lemikon či Váhostav by sa opakovať nemali, staré prípady však už protischránkový zákon nezachytí.

DOMOV

Štátna poisťovňa potrebuje na zdravie 51 miliónov

Štát už VšZP dotovať nemôže.

KOMENTÁRE

Slovenský Lex Panama

Aj keby Žitňanskej zákon skresal rozkrádanie naozaj len o „drobné“, stále hovoríme asi o desiatkach miliónov eur.


Už ste čítali?