Radca pre rodičov a učiteľov: ADHD od Wolfdieter Jenett

Autor: Gabriela Štelclová | 24.11.2014 o 22:50 | (upravené 25.11.2014 o 15:02) Karma článku: 4,97 | Prečítané:  411x

Kníh o ADHD, poruchách učenia, AS a HFA mám viac ako dosť. A tu konečne niekto chápe starosti rodiča, ktorý s nimi urputne bojuje ako s veternými mlynmi.      

Táto kniha mi hneď padla do oka. K tejto téme mám blízko, pretože môj syn má v škole značné problémy, ktoré ja neviem riešiť.

Potešená jej praktickým formátom som sa hneď v predajni pustila do čítania. Samozrejme nevydržala som, zaplatila a utekala domov prelúskať ju. Už pri prvých riadkoch som mala pocit, že sa mi prihovára niekto, kto skutočne vie, o čom píše. Sálala z nej nenútená fundovanosť a pochopenie útrap všetkých rodičov, ktorí musia znášať každodenné boľačky školopovinného dieťaťa s touto poruchou. Autor knihy akoby vedel, že jeho cieľovou skupinou budú matky týchto detí. Hneď na začiatku analyzuje práve ich úlohu v celom procese boja proti démonovi s menom ADHD. Preto som tak okamžite vložila dôveru do rúk autora a neprestávala čítať, až kým som neotočila poslednú stranu.

Kniha je návodom s praktickými indíciami, ako zdolávať problémy v učení, je náplasťou na boľavú dušu utrápeného rodiča, ktorý sa snaží vymaniť svoje dieťa z bludného kruhu. Svojou logickou štruktúrou, jednoduchými grafickými náhľadmi odovzdáva posolstvo o tom, že tu predsa existuje priestor na zlepšenie.  

Každá samostatná kapitola je návodom na riešenie konkrétneho problému či už v živote malého školáka alebo väčšieho adolescenta s ADHD. Vždy keď ma robenie domácich úloh s mojim synom privedie do stavu úplného vyčerpania, stáva sa táto kniha mojou pomocnou ruku a utišujúcim prostriedkom pre akýkoľvek pocit beznádeje.  Jej nevýhodou je to, že jej názov ju vyhradzuje len pre diagnózy ADHD, ale určite pomôže mnohým mamám a ich deťom s dyslexiou, dysgrafiou a inými poruchami učenia, aspergerovým syndrómom, autizmom. 

 

article_photo (Wolfdieter Jenett)

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Po páde z mosta do Vltavy zomrel český herec Jan Tříska

Okolnosti pádu vyšetruje polícia.

SVET

Jeden víťaz a samí porazení. Čo ukázali nemecké voľby

Takmer štvrtina nemeckých voličov hlasovala za extrém.


Už ste čítali?